Przejdź do treści

Turniej Mikołajkowy

W dniu 06.12.2020r. został rozegrany Turniej Mikołajkowy. Graliśmy na dwóch poziomach zaawansowania – osobny turniej dla grupy czerwonej i grupy zielonej. Jednak największym hitem okazała się nowa platforma Realbridge. Pozwoliła nam na zobaczenie naszych przeciwników i rozmowę na „żywo”.

W turnieju Zielonych zagrało 8 par. Trzecie miejsce zajęły Zosia i Ania Brukwicka. Zosia to najmłodsza zawodniczka w całej Nauce Brydża. Czyżby rosła nam przyszła Mistrzyni brydża? Drugie miejsce zajęły Kasia Poniatowska i Ania Kapińska. Zawodniczki z Warszawy cały czas kręciły się na podium – musiały jednak uznać wyższość innej parze z Warszawy, bo pierwsze miejsce zdobyły Ela Żero i Ania Stępień. Zwyciężczynie swój świetny wynik zawdzięczają bardzo dużej liczbie „maksów” (czyli najlepszych wyników w całym turnieju) oraz zwycięstwie w bezpośrednim pojedynku. Trzeba przyznać, że pierwsze miejsce jest w 100% zasłużone!

W turnieju Czerwonych udział wzięło 16 par. Zwyciężyli Izabela Górnicka oraz Robert Kempka. Sam sędziujący w tym rozdaniu Krystian musiał uznać wyższość pary z Poznania. W prywatnych rozmowach znany i lubiany sędzia wyrażał wielkie wyrazy uznania dla umiejętności tej pary. Drugie miejsce zajęli: Krzysztof Micek oraz zaproszony ekspert – miły i sympatyczny Jarosław Ostrowski. Popularny „Ostry” przyznawał, że to największy sukces w jego karierze, który w 100% jest zasługą jego partnera. Podium uzupełniły Dominika Kubacka i Ania Sławińska. Wielkie gratulacje dla dziewczyn – zawodniczki z Krakowa mają dużo krótszy staż brydżowy niż reszta zawodników, a pięknie udało zająć im się trzecie miejsce. Tuż za podium znaleźli się Renata Piwowońska i Grzegorz Gargula. Niestety na podium nie byli, ale jako jedynie zagrali bardzo ładne 7♥ w rozdaniu 12. Do podium troszkę zabrakło, ale w następnym turnieju na pewno będą się liczyć w walce o najwyższe lokaty.

Po turnieju odbyła się krótka i sympatyczna analiza rozdań, którą poprowadził wszechstronny Krystian (posędziuje, zagra, analizę przeprowadzi, ciekawe co jeszcze potrafi!) – podczas tych 20 rozdań znalazło się kilka ciekawych i te właśnie omówił Akademicki Mistrz Polski. Dzięki temu oprócz niesamowitych emocji związanych z turniejem, poprawiliśmy też umiejętności brydżowe!

Krystian Bączek

Podziękowania od Krystiana

Dziękuje wszystkim bardzo za udział turnieju, a zwłaszcza mojemu partnerowi Hubertowi. Chciałbym też zaprosić z tego miejsca na Turniej Świąteczny, który odbędzie się w weekend 19-20.12.2020

Wyniki

Zobacz wyniki turnieju

Aby sprawdzić wyniki turnieju i poszczególne rozdania należy wejść na link, wpisać imię i nazwisko i kliknąć „Scores”.