Przejdź do treści

Podsumowanie cyklu wiosennego w grupie Zielonej

W środę 2.04.2021 sześć par stanęło do boju w największym turnieju sezonu by wyłonić Mistrza Cyklu Wiosennego 2021. Trzecie miejsce przypadło Iwonie i Ani M., które wyśmienicie wylicytowały cztery pik i dzięki niepozornie wyglądającemu ekspasowi kier udało się zrealizować kontrakt wart 11 IMP! Dodatkowo Iwona zyskała tytuł mistrzyni rozgrywki kontraktów beznadziejnych dzięki rozdaniu numer 6. Drobne niedociągnięcie licytacyjne trzeba było nadrobić GENIALNĄ rozgrywką. Iwona stanęła przed problemem rozgrywania 3BA po wiście kierowym w poniższym rozkładzie:

Iwona słusznie przepuściła kiera licząc, że przeciwnicy zbłądzą i tak też się stało, ale do wygrania kontraktu było wciąż daleko. Jednak Iwona się nie poddawała i grała do końca dzięki temu udało się doprowadzić do końcówki:

… i ustawiła Staszka w przymusie wiedeńskim! Biedaczek w kolejnych rundach pikowych musiał się pozbyć jednego trefla lub waleta karo co dawało rozgrywającej dziewiątą lewę! I tak konto dziewczyn zasiliło +13 IMP.

Na drugim miejscu uplasowały się Mariola i Renata, które miały kilka fajnych rozdań, ale myślę że szczególne gratulacje należą się za rozdanie numer 3. Wylicytowanie takiej końcówki wymagało dużo brydżowej wyobraźni i zastanowienia się jaka informacja dla partnera może być przydatna! W efekcie dziewczyny osiągnęły znakomite 4 pik warte 9 IMP! Na najwyższym stopniu podium finałowego turnieju sezonu wiosennego stanęły Magda i Anka F.! Zwyciężczynie wygrały cztery pik, do którego wylicytowania trzeba było mieć nie tyle brydżową wiedzę co bardziej intuicję! Licytacja była wykonana w sposób mistrzowski, a żadna z dotychczasowych lekcji nie wskazywała na to, że tak ona powinna przebiegać! Wszystkie 3 pary wyrazie udowodniły, że ich miejsce na podium jest zasłużone!

Turniej finałowy pozwolił też wyłonić najlepszych w punktacji długofalowej. Trzecie miejsce zajęła Anka F., która wygrała 5 z 14 turniejów w cyklu!!! Drugiego miejsca tym razem nie było, bo na pierwszym miejscu ex aequo, Henryk i Iwona, którzy wygrali aż 7 z 14 turniejów! Pewnie medaliści długiej fali już się cieszą na możliwość realizacji kodów na darmowe turnieje organizowane przez platformę playbridge.pl.

Kursanci jednak nie zaspokoili swojego głodu wiedzy brydżowej i z entuzjazmem podchodzą do nowego cyklu, na którym stopniowo będą wprowadzane tajniki systemu Wspólny Język tworzonego przez mistrza świata Krzysztofa Jassema!