Przejdź do treści

Andrzej i Krzysiek wygrywają Drugi Turniej Nauki Brydża!

Krzysiek utrzymał dobrą formę sprzed tygodnia i zwyciężył w najważniejszym turnieju tego półrocza. Jego partnerem był Andrzej, dla którego to drugie zwycięstwo w 5 rozegranych turniejach. Na drugim miejscu uplasowali się JanuszPiotrkiem, a najniższe miejsce podium przypadło NinieMichałowi. Dzięki wysokiemu miejscu Ci ostatni awansowali na drugie i pierwsze miejsce w klasyfikacji długofalowej!

Zwycięzcy turnieju przez cały turniej prezentowali się znakomicie, ale o końcowym zwycięstwie zdecydowało rozdanie ze strefy szlemowej. Andrzej i Krzysiek wylicytowali szlemika pikowego, posiadając w atutach DW1054 do A32. Można było sobie jednak pozwolić na oddanie jednej lewy w tym kolorze. Kontrakt więc wyglądał na „nieprzemakalny”. Niespodziewanie jednak Paweł kontrakt skontrował i wszystko przestało wyglądać tak sympatycznie. Rozgrywający Krzysiek zaufał przeciwnikowi i zrezygnował z impasu, zagrywając pika do asa (lewy przeciwnik nie dołożył) i pika ze stołu. Niestety kontrujący szlemika Paweł pospieszył się z królem atutowym i DW10 wystarczyło, by ściągnąć Pawłowi pozostałe 3 atuty. 1210 za wygranie tego kontraktu było kluczowe dla wygrania turnieju, o którego poziomie może świadczyć fakt, że średnia z tego rozdania wahała się w okolicach 980 (tyle wynosi premia za wygranie szlemika).

Klasyfikację długofalową i tytuł Najlepszego Gracza Jesieni przypadł Michałowi, który wraz z Niną zajął w turnieju trzecie miejsce. Dzięki miejscu na podium Michał wyprzedził Jacka i swoją brydżową partnerkę. Gratulujemy!

Klasyfikacji Graczy Początkujących pierwsze miejsce zajęła Wiola, która w parze z Mistrzem Świata – Piotrem Tuczyńskim zajęła czwarte miejsce w turnieju. Drugie miejsce przypadło Basi, która uplasowała się tuż za nimi. Wyrazy uznania należą się nowym uczestnikom, którzy nie przestraszyli się „wyjadaczy” i zajęli wysokie miejsca!

wyniki:

1. Andrzej – Krzysiek

2. Janusz – Piotrek

3. Nina – Michał

4. Wiola – Piotr T.

5. Basia – Justyna

 

[nggallery id=9]